Oto 10 najważniejszych pytań i odpowiedzi, z którymi warto się zapoznać przed wykonaniem zabiegu mikropigmentacji

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Pierwszą obawą klientek jest lęk przed bólem podczas zabiegu. Sam zabieg nie jest bolesny, podczas wykonania makijażu permanentnego linergistka używa znieczulenia w żelu, które powinno minimalizować odczucia.

Każda klientka przed zabiegiem wypełnia formularz, na podstawie którego linergistka stwierdza, czy jest możliwość wykonania zabiegu. Jeżeli Twój stan zdrowia nie jest stabilny lub przyjmujesz leki na stałe, powinnaś powiadomić linergistkę przed zabiegiem. Pamiętaj, że zatajenie prawdy o Twoim stanie zdrowia może mieć konsekwencje wizualne po wygojeniu się makijażu permanentnego. Oto główne przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

Makijaż permanentny ma prawo się odbarwiać i nie ma to nic wspólnego z niską jakością zabiegu czy niską jakością produktów. Pigment zmienia się pod wpływem wielu czynników zewnętrznych jak i pod wpływem naszego stanu zdrowia, dlatego też zalecana jest korekta po upływie 1-1,5 roku od pierwszej pigmentacji.

Zabieg razem z konsultacją i rysunkiem wstępnym trwa ok 2-2,5 godzin. Tyle czasu powinno się zarezerwować na wizytę. 

Efekt po wygojeniu się miejsca pigmentowanego jest bardzo naturalny. Dobrze wykonany makijaż permanentny nie zwraca uwagi, jest subtelny i podkreśla nasze walory. Jednak po samym zabiegu, do momentu wygojenia (ok. tygodnia czasu), makijaż jest przerysowany i wyrazisty. 

Każda klientka otrzymuje przed zabiegiem kartę z dokładną pielęgnacją. Linergistka omawia krok po kroku, jak powinno się dbać o miejsce poddane pigmentacji. 

Pamiętaj, ze zabieg makijażu permanentnego jest klasyfikowany do zabiegów ingerujących w twarz, czyli ma wpływa na nasz wizerunek. Nie powinnaś oszczędzać na tego typu zabiegach. Błędy wynikające z pigmentacji będzie bardzo ciężko ukryć, przy złym wykonaniu makijażu permanentnego. 

 

Wybierając linergistkę, jej styl i efekty pracy powinny odpowiadać Twojej estetyce. Zapoznaj się z pracami specjalistki przed podjęciem wyboru, zapoznaj się z opiniami i porozmawiaj z linergistką, która odpowie Tobie na wszelkie, nurtujące Cię pytania. 

W celu wykonania makijażu permanentnego używa się tylko naturalnych pigmentów. Barwniki nie są toksyczne i nie powodują alergii. Igły używane są jednorazowo, dzięki czemu zabieg jest w 100% bezpieczny dla zdrowia.

Efekt makijażu permanentnego widoczny jest od kilkunastu miesięcy do kilku lat. To bardzo wygodne rozwiązanie dla kobiet zabieganych, ceniących sobie czas i pragnących spędzać jak najmniej czasu na codziennym rysunku brwi. Należy jednak wiedzieć, że trwałość pigmentu zależy od indywidualnych predyspozycji oraz wielu czynników wewnętrznych i zewnętrznych. 

To wszystko zależy w jakim stanie jest stary makijaż, jaka jest jego intensywność oraz wykonanie. W celu weryfikacji, czy makijaż nadaje się odświeżenia/nowego wykonania w naszym studio proponujemy bezpłatne konsultacje. Zapraszamy do kontaktu.